На Саміті в США шукали альтернативу Будапештському меморандуму

Субота, 2 квітня 2016, 06:29

На Саміті з ядерної безпеки в США говорили про нову ініціативу з гарантування безпеки неядерних держав.

Про це повідомляє прес-служба президента України.

Президент підкреслив, що Україна зробила важливий крок для глобальної безпеки, відмовившись від третього в світі ядерного арсеналу. Однак Будапештський меморандум не забезпечив виконання гарантій безпеки, і післявоєнна система глобальної безпеки, яка базувалася на рішеннях Ради Безпеки ООН, не працює в ситуації, коли один з її постійних членів є країною-агресором.

"Ми обговорили нову ініціативу, як ми можемо гарантувати глобальну безпеку країнами з ядерним арсеналом у відношенні держав, які не володіють зброєю масового знищення. І це тема для подальшого обговорення в майбутньому", - повідомив президент.

Порошенко підкреслив, що Україна зробила низку важливих кроків в питанні забезпечення ядерної безпеки. Зокрема, Україна позбулася більше 200 тонн високозбагаченого урану. Також Україна успішно запустила першу ядерну установку світового значення "Джерело нейтронів", яка дає можливість посилити безпеку українських атомних електростанцій. Порошенко нагадав, що близько 56% української електроенергії виробляються на АЕС.

Президент також відзначив, що у квітні буде 30-та річниця трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.

"Ми мали продуктивне обговорення з цього питання, починаючи від кібербезпеки та закінчуючи безпекою і системою захисту ядерних станцій, де ми можемо обмінюватися досвідом та скоординувати наші зусилля в створенні більш ефективної ядерної безпеки", - повідомив Порошенко.

Глава держава наголосив, що для глобальної безпеки ще залишається багато викликів, в тому числі російська агресія в Україні.powered by lun.ua