Деканоідзе: поліції самій не впоратися у "бурштиновій війні"

Субота, 2 квітня 2016, 20:38

Бурштинові війни - застаріла хвороба країни, з якою поліція навряд чи зможе впоратися без змін у законодавстві.

Про це 2 квітня заявила глава Нацполіції Хатія Деканоідзе. 

Вона навела приклад Сарненського району на Рівненщині, де "ситуація непроста і вимагає негайних системних рішень, у тому числі - і кадрових".

За словами Деканоідзе, вже підписано доручення про створення оперативного штабу, до нього увійдуть представники блоку громадської безпеки Нацполіціі, кримінального блоку, патрульної служби - загальною чисельністю 150 осіб.

"3 квітня на місце виїжджають члени оперативного штабу. Спільно з представниками Генпрокуратури, СБУ і ОДА вони мають вивчити ситуацію і напрацювати комплекс оперативно-профілактичних заходів, на випадок виникнення можливих конфліктних ситуацій", - зазначила глава НП.

При цьому Деканоідзе додала, що у поліції "є досить сил і засобів для підтримки правопорядку і забезпечення громадської безпеки, але силове вирішення проблеми не дасть результату, щоб вирішити цю проблему раз і назавжди, потрібен системний підхід".

"Звертаюся до вищого керівництва країни з проханням негайно скликати розширене засідання Ради національної безпеки і оборони, щоб почати напрацювання комплексного плану", - заявила Деканоідзе. 

Як відомо, на Рівненщині добувачі бурштину чинили опір працівникам поліції, внаслідок сутичок 30 березня постраждали десятеро поліцейських, з  них 5 - працівників спецпідрозділу, решта - із Сарненського відділу поліції.

Керівництво Нацполіції доручило структурним підрозділам НПУ, відповідальним за забезпечення публічної безпеки, розробку комплексу оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на вирішення конфліктної ситуації, що склалася навколо незаконного видобутку бурштину у Сарненському районі Рівненської області.powered by lun.ua