Гройсман допускає участь "РПЛ" і "Батьківщини" в новій коаліції

Понеділок, 4 квітня 2016, 06:21

В нову парламентську коаліцію крім фракцій "Блоку Петра Порошенко" і "Народного фронту" можуть увійти "Батьківщина" і "Радикальна партія Ляшка".

Про це голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив в ефірі одного з телеканалів, передає DT.ua.

"Я вважаю, що коаліція повинна бути результативною та ефективною. Сьогодні не йде мова про те, щоб створити коаліцію і уряд, які не будуть ефективні. Якщо буде коаліція на дві фракції, це не виключає того, що в коаліції можуть бути інші фракції, зокрема, "Батьківщина" і "Радикальна партія", – зазначив спікер парламенту.

Коментуючи своє можливе прем'єрство, політик підкреслив, що цей варіант є кращим, ніж розпуск Верховної Ради і дострокові вибори.

"Ситуація дуже складна, але є два варіанти. Перший - береш на себе відповідальність, якщо тобі довіряє коаліція. Багато хто кажуть "навіщо ти береш на себе відповідальність, тебе спалять. Нехай краще будуть дострокові вибори". А дострокові вибори можуть зараз, у цей проміжок часу "спалити" всю країну",– резюмував Гройсман.

Як відомо, 18 лютого спікер Верховної Ради Володимир Гройсман оголосив про вихід фракції "Батьківщина" з коаліції. Також зі складу коаліції вийшла "Самопоміч" та РПЛ. 

Останнім часом переговори щодо формату коаліції велись із Радикальною партією Олега Ляшка, однак на засіданні Ради 29 березня було оприлюднено заяву, якою радикали відкликають свої підписи під коаліційною угодою.

Фракція "Батьківщина" висунула вимоги для повернення в коаліцію, які 29 березня обговорювалися на терміновому засіданні фракції "БПП "Солідарність".

Того ж дня в адміністрації президента намагалися зібрати коаліцію, не вдаючись до послуг Юлії Тимошенко.

30 березня було оголошено про вхід у фракцію БПП нардепа Ірини Суслової, обраної за списками "Самопомочі", згодом у БПП увійшли позафракційні народні депутати Павло Кишкар і Віктор Кривенко.

2 квітня президент Петро Порошенко висловив сподівання, що вихід України з політичної кризи шляхом формування нової коаліції відбудеться найближчим часом.powered by lun.ua