"Людина Портнова" у Венеціанській комісії: в Україні тиснуть на суддів

Понеділок, 4 квітня 2016, 15:22

Колишній депутат Ради 7-го скликання від Партії регіонів, один з представників України у Венеціанській комісії Володимир Пилипенко вважає, що українська влада тисне на суддів.

Про це він сказав "Українським новинам", додавши, що про це відкрито заявляють самі судді.

За словами Пилипенка, з цього приводу судді мають намір провести зустріч з головою Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи.

Він додав, що має в своєму розпорядженні копію відповідних листів-звернень від "Асоціації адміністративних судів" та асоціації розвитку суддівського самоврядування в Україні.

"Причиною звернень стала проблема політичного тиску на суддів з боку виконавчої та законодавчої влади, фактичний провал судової реформи. А також, бездіяльність парламенту і президента, через що в Україні вже закриваються суди, а громадяни втрачають доступ до правосуддя", – вважає він.

За його словами, це прямо порушує статтю 6 Конвенції Ради Європи про захист прав людини і основних свобод.

"Можна говорити про те, що судді за допомогою асоціацій намагаються шукати діалог з ПАРЄ, оскільки, на жаль, поточна ситуація зі станом правосуддя може свідчити про невиконання українською владою взятих на себе зобов'язань перед Радою Європи", – сказав він.

Пилипенко нагадав, що 28-29 квітня очікується візит місії Моніторингового комітету ПАРЄ в Україну, під час якого доповідачі будуть досліджувати, як виконує держава взяті на себе зобов'язання перед Радою Європи.

Як відомо, Пилипенко вважається наближеним до екс-заступнику глави Адміністрації президента Андрія Портнова, який був автором судової реформи часів Януковича.

Крім нього представником України у Венеціанській комісії є екс-регіонал Сергій Ківалов.

Вони були призначені представниками України на чотирирічний термін ще Януковичем.powered by lun.ua