СБУ: київський банк співпрацював з донецькими терористами

Вівторок, 5 квітня 2016, 17:34

СБУ викрила у Києві механізм, через який один з комерційних банків продовжував фінансові операції з відділеннями на окупованому Донбасі.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням, менеджмент банку організував у псевдореспубліках реєстрацію своїх філій, до яких регулярно сплачувалися "податки".

"Використовуючи реквізити фіктивних підприємств та рахунків, які були відкриті на підставні фізичні особи, безготівкові кошти пересилалися на контрольовану українською владою територію. Співробітники спецслужби також встановили, що керівництво банку передало в оперативне управління майно установи вартістю чотири мільйони гривень фірмі, зареєстрованій у "податкових органах" "ДНР", – додали в СБУ.

Під час обшуків, проведених у Києві в приміщеннях банку, співробітники спецслужби вилучили сервер з даними про здійснення клієнтських платежів з тимчасово окупованих територій, документи про реєстрацію банківської установи у так званому "департаменті державної реєстрації міністерства доходів і зборів ДНР".

У відомстві також стверджують, що виявили договори на передачу майна банку фірмі з "ДНР" та "звітність" про сплачені терористами "податки".

В офісах також зберігалися печатки підконтрольних підприємств, засновниками яких є юридичні особи з "ДНР", а менеджерами – колишні співробітники банку.

Відкрито кримінальне провадження, ведеться слідство.powered by lun.ua