Кримські авто з номерами окупантів в Україну теж не пускатимуть

Середа, 6 квітня 2016, 14:15

Будь-які документи, видані окупантами на Кримському півострові, не є дійсними.

"Це стосується і документів на транспортні засоби, що вже зареєструвались по російському законодавству в АР Крим", - наголошує Державна прикордонна служба України.

"Тому такі автомобілі через адміністративну межу пропускатись не будуть", - заявляють українські прикордонники.

Як відомо, у Криму окупаційна влада продовжила до 10 квітня цього року перереєстрацію автівок, які мають українські номери.

Станом на 6 квітня Прикордонслужба України зафіксувала майже 30 транспортних засобів, які окупанти не пустили до Криму на адмінмежі з анексованим Росією півостровом. Прикордонники РФ не дозволяють громадянам України, зареєстрованим у Криму, заїжджати на півострів на автомобілях із кримськими номерами, бо "у них був час переєструватися". 

Із посиланням на заяви громадян України прикордонники повідомляють, що на материкову частину України також не пропускають автомобілі з кримськими українськими номерами під керуванням громадян України, що зареєстровані в Криму.

"Одні автомобілі таки проїжджають на територію Криму, інші – ні, а є й такі водії, яких окупанти змушують оформляти так званий тимчасовий ввіз, як при перетині кордону", - зазначають прикордонники.

Як відомо, на початку 2014 року Росія анексувала Крим, скориставшись зміною влади в Україні, залякавши кримчан пропагандою й провівши у присутності своїх військ псевдореферендум щодо статусу АРК.

Шлях у Крим із материкової частини України зараз важкий: залізничне й авіасполучення припинено, дістатися до півострова можна лише на автотранспорті.

Ще наприкінці лютого 2014 року Росія заблокувала авіасполучення з Україною, а 2 квітня того ж року Європейська організація з безпеки аеронавігації заборонила польоти до Криму, а саме в Сімферополь і Севастополь.

Із 27 грудня 2014 року "Укрзалізниця", мотивуючи міркуваннями безпеки, припинила залізничне сполучення з Кримом, а також скасувала міжнародні поїзди, які курсували на півострів. Потяги кримського напрямку доїжджають лише до Новоолексіївки та Херсону. powered by lun.ua