Суд продовжив запобіжний захід фігурантам "справи 26 лютого"

Четвер, 7 квітня 2016, 03:32

В окупованому Криму "Верховний суд" скасував постанову судді Галини Редько, яка незаконно продовжила запобіжний захід фігурантам "сутички 26 лютого" Ахтему Чийгозу, Алі Асанову і Мустафі Дегерменджі, і, разом з тим, заднім числом продовжив запобіжний захід підозрюваним.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат Микола Полозов.

"Ухвала суду мене не здивувала. Суд скасував постанову судді Галини Редько (у них і справді не було іншого виходу), але, попутно, заднім числом продовжив запобіжний захід Чийгозу, Асанову і Дегерменджі з 9 по 11 березня. Соломонове рішення, хоч і теж незаконне. Заднім числом запобіжний захід продовжувати не можна, не передбачено законом", - написав він.

За його словами, суд повинен був визнати утримання під вартою підозрюваних "в ці три березневих дня" незаконним.

"Так, суддя Редько допустила грубе порушення закону, що межує зі злочином. Але єдиним законним виходом з цієї ситуації було не просто скасування постанови судді Редько, а винесення щодо неї окремої ухвали, а також визнання факту незаконного утримання під вартою Чийгозу, Асанова і Дегерменджі в ці три березневих дня, з подальшою виплатою їм компенсації", - додав Полозов.

"Замість цього було прийнято половинчасте рішення, яке нікого задовольнити не може, порушення закону продовжує тривати і множитися", - відзначив правозахисник.

Ахтема Чийгоза затримали 29 січня у рамках розслідування кримінальної справи за звинуваченням в організації масових заворушень 26 лютого 2014 року біля будівлі кримського парламенту, коли там проиходил мітинг за єдність України. Прихильникам єдиної України протистояли активісти партії "Русское единство", очолюваної на той момент нинішнім главою Криму Сергієм Аксьоновим.

Через тисняву загинули двоє мітингувальників, 79 осіб, за даними слідства, отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.powered by lun.ua