Тандіт: Москва свідомо зриває обмін заручників

Четвер, 7 квітня 2016, 12:49

За даними міжвідомчого центру СБУ, на сьогодні заручниками залишаються 126 осіб.

Про це ЛІГА.net повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт.

За його словами, з них 114 осіб знаходяться на окупованій території Донбасу, а 12 – це політв'язні в Росії.

Він наголосив, що з 114 заручників 74 людини – це військові, бійці добровольчих загонів, поліції і 40 – мирні громадяни.

Тандіт додав, що Україна готова розглядати формулу обміну заручників 10 на 20.

"Головне, щоб було бажання. Але не цих людей, які є маріонетками, а бажання Москви. Ми відкриті до будь-яких компромісів. Будемо робити все, щоб визволяти наших людей", – додав Тандіт.

Він нагадав, що з 6 січня 2016 року СБУ працює в рамках мінських домовленостей, виконуючи шостий пункт.

"Ми спочатку говорили про формулою 25 на 36. Причому Україна готова в рамках чинного законодавства віддавати тих, кого може", – зазначив Тандіт.

"Потім з боку переговорників так званих республік з'явилися інші вимоги. Це їх не задовольнило, вони стали міняти вимоги, починаючи від кількості заручників і закінчуючи змінами до української Конституції, умовами проведення виборів в самопроголошених республіках", – додав Тандіт.

За його словами, враховуючи це, було проведено кілька звільнень заручників за формулами чотири на вісім, три на шість, один на два.

Тандіт додав, що після цього розглядалася формула обміну 25 на 50.

"Ми тоді надали список тих, кого могли б передати туди", – додав він.

Радник голови СБУ підкреслив, що також виникли труднощі, оскільки бойовики вимагали віддати, наприклад, чоловіка, який 11 років тому скоїв злочин і ніяк не підпадає під мінські домовленості.powered by lun.ua