Джемілєв: РФ посилюватиме традиційні заходи з витіснення кримських татар

Середа, 4 травня 2016, 19:45

Кремль почав масштабну роботу з розколу кримських татар та посилюватиме традиційні для Росії заходи з витіснення кримських татар з анексованого півострова.

Про це заявив національний лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв 4 травня. 

"Москва почала масштабну роботу з розколу кримських татар, переслідування і депортації активістів, роботу зі створення "ручних" організацій кримських татар на противагу Меджлісу, залякування всього народу - у першу чергу, за допомогою викрадення і вбивств окремих людей, і т.ін. Великих успіхів вони в цьому плані ще не домоглися, але дуже стараються", - зазначив Джемілєв.

За його словами, рішення про заборону діяльності Меджлісу і безглузде оголошення його "екстремістською організацією" - "теж один з радикальних заходів у цьому напрямку".

"Але національний рух кримських татар має великий досвід діяльності в умовах будь-якого роду заборон, і я не думаю, що цей захід принесе окупантам великі успіхи. "Зомбуванню" потужною кремлівською пропагандою народ теж поки не дуже піддається, великих перспектив у цьому плані вони, схоже, не бачать", - зазначив лідер кримськотатарського народу.

За словами Джемілєва, в РФ навпаки, "навіть отримують інформацію, що норма поведінки кримських татар починає "заражати" представників інших етносів".

"Тому, мабуть, (влада РФ) посилюватимуть традиційні для Росії заходи з витіснення кримських татар з півострова", - зазначив він.

Як відомо, 26 квітня підконтрольний Росії Верховний суд Криму ухвалив заборонити діяльність Меджлісу кримських татар на території анексованого півострова.

В ЄС заборону Меджлісу назвали брутальним наступом на права кримських татар, генсек Ради Європи закликав скасувати заборону Меджлісу, а прокуратура Криму, яка працює на території материкової України, розпочала досудове розслідування за фактом незаконної заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в Криму.

Українська правдаpowered by lun.ua