Парубій: Встановлювати терміни для виборів в ОРДЛО неприйнятно

Субота, 7 травня 2016, 00:24

Питання проведення місцевих виборів в окупованих районах Донецької і Луганської областей не можна переводити в технічну площину і встановлювати в цьому контексті будь-які тимчасові рамки.

Про це заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій в п'ятницю в ефірі "5 каналу", передає "Інтерфакс-Україна".

"Це питання вимагає дуже глибокої і філософської дискусії. Ми готові почати цю дискусію в парламенті, ми готові обговорювати будь-які варіанти розвитку подій, але я вважаю неприйнятним, щоб нам ставили терміни, щоб нам ставили вимоги, щоб переводили питання проведення виборів у якісь технічні форми і терміни", - зазначив він.

За словами Парубія, проведення виборів в окремих районах Донбасу не можна підганяти під якісь конкретні терміни і визначати конкретні дати.

"Ми повинні говорити про вибори тільки тоді, коли ми зможемо забезпечити безпеку і відповідні свободи і права... Я не хотів би, щоб питання виборів ставили в якісь технічні рамки, в часові рамки, тим більше в період, коли кожен день, щодоби на східному фронті відбуваються атаки на наших бійців, коли щодоби - або вбиті, або поранені на східному фронті", - заявив він.

Голова парламенту нагадав, що в політичних групах Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі "напрацьовуються певні рекомендації" до законопроекту про проведення виборів в ОРДЛО.

"Але у Верховній Раді України його, як проекту закону, ще немає, його ще немає в базі Верховної Ради України", - повідомив він.powered by lun.ua