Справа Онищенка: двом фігурантам просять заставу у 2 млрд грн

П'ятниця, 24 червня 2016, 14:59

Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагає збільшити заставу для ключових фігурантів "газової справи Онищенка" Валерія Постного до 1 млрд 613 млн 225 тис. грн., а Олега Рябошапки до 250 мільйонів гривень.

Про це йдеться у прес-релізі наданому САП.  

"Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро (НАБУ) вимагають збільшити заставу для підозрюваного В.Постного у понад 1075 разів, для підозрюваного О.Рябошапки – у понад165 разів", - сказано у прес-релізі.

Сумарний розмір застави, яку вимагають антикорупційні прокурори для підозрюваних, складає майже два мільярди гривень.

У повідомленні САП вказується, що розміри застав, призначених Солом’янським районним судом Києва 18 червня поточного року стосовно Постного та Рябошапки, які "є одними з ключових фігурантів "схеми Онищенка" з розкрадання газу, були найменшими: 1,5 млн. грн. для кожного".

"Для порівняння, суми застав, призначених пересічним учасникам "газової схеми", становили від 50 млн. грн до 200 млн. грн. В Антикорупційній прокуратурі наголошують, що існує ризик, що підозрювані зможуть з легкістю виплатити призначену Солом’янським судом заставу, та у подальшому переховуватися від слідства", - сказано у прес-релізі.

Постний та Рябошапка підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 "Створення злочинної організації", ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем", ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 205 "Фіктивне підприємництво" КК України, за якими кожному загрожує до 12 років позбавлення волі.   

Як відомо, розгляд скарги прокурорів САП щодо розміру застави Рябошапки та Постного перенесли на 29 червня.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування