Незаконно засуджений в РФ українець вимагає вибачень від Росії

Субота, 4 червня 2016, 20:44

Українець Сергій Литвинов, незаконно засуджений в РФ, зажадав від Російської Федерації офіційних вибачень за незаконне кримінальне переслідування.

Як повідомляє Радіо Свобода, відповідну заяву Литвинов передав через свого адвоката Віктора Паршуткін до Генеральної прокуратури Росії. 

Литвинов був затриманий у 2014 році і звинувачений у вбивствах декількох десятків мирних жителів Луганської області, які він нібито вчинив, перебуваючи у складі добровольчого батальйону "Дніпро-1".

"Коли адвокат за взаємодії з генслужбою України та київською правозахисницею Марією Томак довели, що "жертв" Литвинова ніколи не існувало, Слідчий комітет РФ звинувачення зняв. Відразу після цього українця звинуватили у грабежі, а Тарасівський районний суд Ростовської області засудив його на 8,5 років позбавлення волі", - йдеться у повідомленні.

"Я незаконно утримувався під вартою з 20 серпня 2014 року до 8 липня 2015 року. Комплексна психолого-психофізіологічна судова експертиза від 3 серпня 2015 року встановила, що мене катували з тим, щоб змусити підписати складені слідчими протоколи допитів з "зізнаннями" у вбивстві не менше 39 осіб. Експертиза також встановила, що ці "зізнавальні" свідчення були записані не з моїх слів, тобто слідчі фальсифікували матеріали справи. У зв'язку з цим вимагаю принести мені від імені Російської Федерації офіційні вибачення за заподіяну шкоду внаслідок кримінального переслідування", -  заявив Литвинов.

За словами адвоката українця, у разі ігнорування заяви його підзахисного бездіяльність прокуратури буде оскаржено у суді.

"Заява - це початок. У разі мовчання або відмови бездіяльність прокуратури буде оскаржено у суді ", - заявив адвокат.

Також він повідомив, що через кілька днів до суду у порядку цивільного провадження буде поданий позов про відшкодування моральної шкоди та позов до телеканалу "Росія" і Дмитру Кисельову за наклеп.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!