ГПУ бракує доказів, щоб заочно судити Іванющенка

3930 переглядів
Середа, 8 червня 2016, 13:32

Генпрокуратура поки не може розпочати заочне засудження одного з найближчих соратників Віктора Януковича Юрія Іванющенка через брак доказів.

Про це у коментарі "Українській правді" сказав генеральний прокурор Юрій Луценко.

На запитання, що ГПУ збирається робити у справі Іванющенка, він відповів: "Активізувати слідство".

На уточнююче запитання, чи може Генпрокуратура почати заочне засудження Іванющенка, яке прописане у так званому "законі Луценка", очільник ГПУ відповів:

"Якщо слідчі зберуть докази, то так. Поки що доказів не вистачає".

Як пояснював Луценко раніше, зібрати потрібні докази у "кіотській" справі Іванющенка заважає АТО.

Більшість шкіл, у яких компанії Єнакіївського мали провести ремонт, знаходяться на захопленій бойовиками частині Донбасу, тож слідчі просто фізично не можуть поїхати і провести там потрібні слідчі дії та експертизи.

Колишній нардеп Юрій Іванющенко (у кримінальних колах відомий під іменем Юра Єнакіївський) - один із творців кримінально-кланового режиму Януковича.

Саме Іванющенку приписують повернення інституту "смотрящих" – фактично паралельної системи державного управління. Для режиму Януковича – це був тіньовий міністр фінансів і економіки в одній особі, принаймні на початку його становлення.

Проти Іванющенка розслідують дві справи.

Перша - історія з 2012 року, коли невідомі фірми-прокладки, підконтрольні Іванющенку, "виграли" тендер на утеплення шкіл і лікарень за рахунок "кіотських" коштів. Ціна питання – 1,7 мільярда гривень за курсом 2012 року.

Ці гроші були виділені трьом фірмам, а от утеплення шкіл, заміна вікон та інші роботи проведені так і не були.

Друга справа стосується акцій одеського ринку "7 кілометр".

УП розбиралася в тому, як Іванющенку вдалося зникнути зі списків міжнародного розшуку у матеріалі "Смотрящий без нагляду".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua