Захисники Савченко відхрестилися від Новікова: "нав'язував" закони

12072 перегляди
Середа, 8 червня 2016, 13:38

Захист Надії Савченко в Росії останні півроку не співпрацював із адвокатом Іллею Новіковим через порушення ним домовленостей.

Про це заявив адвокат Микола Полозов у Twitter.

"Із адвокатом Новіковим я й Фейгін не працюємо з грудня минулого року. Була угода з Надею, до кінця справи про це не говорити. Тепер можна", – повідомив він.

За словами Полозова, Новіков "просився у справу – його взяли в команду".

"У якийсь момент, порушуючи домовленості, перестав працювати в команді. Став вести свою гру", – пояснив адвокат.

"Так званий "закон Савченко" просував саме він, всупереч нашій домовленості про невтручання в українську політику й законотворчість", – заявив Полозов.

"Зараз він намагається нав'язати Україні закон про присяжних засідателів. Це в той час, як у РФ знищують цей інститут як такий", – повідомив він.

За словами Полозова, про "демарш" Новікова "одразу стало відомо владі РФ" – і "пропагандистам дали команду робити міф "тільки один працює, інші піаряться".

Ілля Новіков
Ілля Новіков

"Звільнення Надії – робота великої команди, більша частина роботи якої була зроблена в Україні і за межами РФ. Адвокати в РФ мають займатися захистом осіб у РФ і на територіях, контрольованих владою РФ, а не втручатися у внутрішні справи України", – заявив Полозов.

"Тому прошу не асоціювати мене й мого колегу Марка Фейгіна з адвокатом Новіковим. Бог знає, що він ще наговорить і вчинить", – попросив він.

Інший захисник Савченко Марк Фейгін також попросив у Twitter не пов'язувати ані його, ані Полозова з адвокатом Новіковим.

Як відомо, українську військовослужбовицю, льотчицю й депутата Надію Савченко звільнили з російської в'язниці 25 травня після двох років незаконного утримування в РФ через події на сході України.

На прес-конференції 26 травня виступали з її захисників лише Фейгін і Полозов, хоча раніше Новіков активно коментував хід справи.

Олена Рощенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua