США передали Україні контрбатарейні радарні системи

Субота, 2 липня 2016, 20:27

США передали Україні 4 контрбатарейні радарні системи AN/TPQ-36 і 10 систем AN/TPQ-49.

Церемонія передачі відбулася в міжнародному аеропорту "Бориспіль" (Київська область) за участю президента Петра Порошенка і посла США в Києві Джеффрі Пайєтта.

"Це найсучасніші контрбатарейні станції, назву яких вже дуже добре вивчили в українському війську", - сказав президент.

За його словами, ці станції допоможуть українському солдату "бачити кожен постріл російсько-терористичних військ".

"Я хочу підкреслити, що українці порох тримають сухим. І як тільки виникає загроза наступу, я нікому не раджу перевіряти українські війська на те, який термін нам буде потрібен для того, щоб вивести артилерію і дати відсіч агресору", - сказав Порошенко, додавши, що ці станції будуть служити "додатковим стримуючим бар'єром".

За словами президента, завдяки цим станціям в української сторони будуть докази того, хто насправді порушує Мінські угоди і відкриває вогонь.

Контрбатарейна радарна система AN/TPQ-36 призначена для визначення позицій мінометів, артилерійських гармат і реактивних систем залпового вогню противника на дальності від 14,5 до 24 км, одночасно може виявляти і супроводжувати в повітрі до 99 ракет і снарядів.

Система AN/TPQ-49 може визначити позиції мінометів противника на дальності до 10 км, одночасно може виявляти і супроводжувати в повітрі до 10 снарядів, крім того, може визначити місце, з якого ведеться вогонь ракетних і артилерійських систем в діапазоні від 50 м до 10 км.

Системи, які перебували в США на зберіганні, передані Україні безкоштовно і будуть відправлені в район проведення антитерористичної операції.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua