Рада звільнила двох суддів КС

Вівторок, 5 липня 2016, 13:29

Верховна Рада проголосувала за звільнення двох суддів Конституційного суду: Петра Стецюк та Олександра Пасенюка.

За звільнення Стецюка проголосував 241 народний депутат, за звільнення Пасенюка – 239 народних обранців.

"Звільнити Пасенюка Олександра Михайловича з посади судді Конституційного Суду України у зв’язку з досягненням шістдесяти п’яти років", - сказано у тексті постанови.

Під час виступу у Раді народний депутат Єгор Соболєв (Самопоміч) нагадав, що Рада вже звільняла Пасенюка за порушення присяги, "за те, що він дав Януковичу диктаторські повноваження", однак тоді Пасенюк домігся поновлення. 

Тепер він, за словами Соболєва, отримає всі привілеї судді та виплати.

Соболєв зазначив, що слід було запитати генпрокурора Юрія Луценка про розслідування проти суддів КС.

"Коли парламент у березні 2014 року звільнив суддів КС, призначених парламентом, він попросив ГПУ розслідувати справу проти суддів КС  за надання Янукович диктаторських повноважень. І така справа розслідується за статтею "винесення завідомо неправосудного рішення, що потягнуло за собою зміну Конституції", То коли будуть результати?", - наголосив Соболєв.

Щодо Стецюка, то він написав заяву про звільнення через те, що строк його повноважень спливає.

"Звільнити Стецюка Петра Богдановича з посади судді Конституційного Суду України у зв’язку з поданням заяви про відставку", - йдеться у постанові.

Як відомо, у понеділок, 4 липня, глова парламенту Андрій Парубій зареєстрував постанову про звільнення судді Конституційного суду Олександра Пасенюка.

Екс-голова Вищого адміністративного суду Пасенюк, звільнений 24 лютого 2014 року постановою Ради за порушення присяги з поста судді КС, був відновлений на посаді судді КС за рішенням Вищого адміністративного суду від 11 червня 2014 року.

Вищий адміністративний суд визнав незаконним звільнення Пасенюка.

У зв'язку із цим голова КС Юрій Баулін своїм розпорядженням допустив Пасенюка до виконання повноважень судді Конституційного Суду.

7 липня Пасенюку виповнюється 67 років.

Тетяна Кусок, УПpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!