МЗС України: РФ блокує розширення мандату ОБСЄ на всю ділянку кордону

Четвер, 7 липня 2016, 21:26

Міністерство закордонних справ України обурене блокуванням російською стороною пропозиції розширити мандат місії ОБСЄ на всю неконтрольовану ділянку російсько-українського кордону.

Про це йдеться у заяві відомства, оприлюдненій у четвер ввечері.

У МЗС України наголосили на важливості рішення постійної Ради ОБСЄ від 7 липня 2016 року продовжити на три місяці мандат місії спостерігачів ОБСЄ, яка діє на двох російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк".

"Водночас Міністерство висловлює жаль і обурення з приводу чергового блокування російською стороною пропозиції розширити мандат цієї Місії на всю неконтрольовану ділянку російсько-українського держкордону і таким чином запобігти подальшій ескалації. Така позиція РФ кардинально суперечить її зобов’язанням згідно з Мінським протоколом від 5 вересня 2014 року", - вважають в МЗС.

"Виходимо з незмінної позиції, що ефективний моніторинг з боку ОБСЄ вздовж всієї неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону є невід'ємною передумовою успішного мирного врегулювання. Тому відвертий опір Росії реалізації цього важливого елемента безпеки є її цілеспрямованою протидією мирному процесу", - сказано у повідомленні.

"Адже повномасштабна присутність міжнародних спостерігачів не дозволить РФ продовжувати таємне переправляння своїх військ і постачання озброєння на територію України", - додали у відомстві.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!