Судова система з часів Януковича не змінилась - Freedom House

Вівторок, 2 серпня 2016, 00:41

За останні 8 років ефективність і незалежність української судової системи погіршилась.

Про це  повідомив координатор міжнародної правозахисної організації Freedom House Зорян Кісь в ефірі Громадського.

За його словами, щорічне дослідження розвитку демократії в країнах перехідного періоду Nations in Transit-201 показало, що після Помаранчевої революції 2004-го року суди стали більш-менш незалежними.

Однак за часів режиму Віктора Януковича судова гілка влади стала повністю залежною від Адміністрації президента. І, починаючи з 2012-го року, Україна у цьому питанні фактично стоїть на місці, запевняє аналітик. 

"Суддівська система опирається, зараз вона змінюється дуже повільно, це, можна сказати, корпорація", — сказав Кісь.

Також він зазначив, що корупція в країні досі є головною проблемою суспільства. 

"Для більшості українців, корупція – мало не хребет всієї держави. Це сумно. Хоча з іншого боку, є соціологічні опитування, які показують, що корупція може розділити суспільство більше, ніж дії Росії", — зазначив Кісь.

Як повідомлялось, відповідно до рейтингу FH, Україна у своєму розвитку демократії серед пост-коммуністичних країн посідає 18 місце з 29 можливих, набравши 4,68 балів за сімома критеріями - процес виборів, розвиток громадянського суспільства, свобода ЗМІ, рівень демократії центрального уряду, рівень демократії місцевого управління, незалежність і робота системи правосуддя та корупція.powered by lun.ua