У ДПС очікують, що черги на кордоні з Польщею зникнуть до понеділка

2497 переглядів
Четвер, 4 серпня 2016, 16:17

Ситуація у пунктах пропуску на кордоні з Польщею, де утворилися черги авто, повинна стабілізується до понеділка.

Про це на прес-конференції у четвер заявив помічник голови Держприкордонслужби - прес-секретар Олег Слободян, передає Укрінформ.

"Відновлення малого прикодонного руху прогнозовано призвело до суттєвого збільшення навантаження на пункти пропуску на українсько-польскому кордоні. Ми сподіваємося, що ажіотаж, пов'язаний з його відновленням, упродовж цих вихідних дещо вляжеться, з понеділка ситуація стабілізується, і пункти пропуску запрацюють у більш звичному режимі", - сказав Слободян.

За його словами, значну частину автомобілістів на кордоні становлять учасники малого прикордонного руху та громадяни України, які користуються автомобілями іноземної реєстрації і змушені кожних п'ять днів перетинати кордон для її поновлення.

Також Слободян зазначив, що Держприкордонслужба забезпечила функціонування 100 відсотків робочих місць у пунктах пропуску і для зменшення черг практикує спільний прикордонний контроль з колегами з суміжних країн, але основною проблемою залишається невідповідність пропускних можливостей інфраструктури кордону реальній ситуації. Зокрема, він повідомив для порівняння, що у 1991 році державний кордон України за рік перетинало близько 14,5 млн осіб, а торік ця кількість сягнула  252 млн осіб.

"Звичайно, дуже багато людей їдуть саме на територію Європи, а пропускні можливості якими були у 1991 році, такими й залишилися. Розбудовою пунктів пропуску потрібно займатися, але це питання державної ваги, ми зі свого боку його піднімали і сподіваємося, що воно зрушить з місця", - зазначив помічник голови Держприкордонслужби.

Він порадив громадянам, які їдуть до Польщі, стежити за інформацією на сайті ДПСУ і обирати для руху найбільш вільні напрямки.

Як відомо, після відновлення Польщею малого прикордонного руху на кордоні утворилися значні черги, так станом на 12:00 четверга у восьми пунктах пропуску спостерігалися черги, в яких стояли 880 автомобілів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua