Турчинов дав зрозуміти, що воєнний стан – не на часі

П'ятниця, 5 серпня 2016, 13:57

Воєнний стан можна запровадити лише у випадку загрози суверенітету України чи загострення ситуації в якомусь регіоні, зокрема на сході країни.

Про це сказав секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов на прес-конференції у п’ятницю.

"Воєнний стан не може вводитися за бажанням політиків… Воєнний стан може вводитися виключно виходячи з загроз безпеці країни. У випадку загроз нашому суверенітету, безпеки в цілому країні, у першу чергу військових загроз – безумовно, повинен бути введений військовий стан, відповідно до Конституції", – заявив він.

"Не тоді, коли хтось бажає чи до якоїсь дати, а виключно виходячи з безпеки чи небезпеки для нашої країни", – наголосив Турчинов.

За його словами, зараз "багато спекуляцій" щодо цього питання.

Крім того, Турчинов наголосив, що мобілізація поки не планується, але можлива в разі загострення ситуації.

"Зменшується кількість мобілізованих, збільшується контракт. Коли ситуація хоча б не матиме значного погіршення, навіть у тих умовах постійних обстрілів і провокацій, в якій знаходимося сьогодні ми, ми можемо протримати нашу армію без додаткової мобілізації. І це уже серйозний крок вперед", – сказав він.

"Так, черг сьогодні у військкоматах нема. Але ми сьогодні маємо системне збільшення контрактної складової. І у випадку збереження цієї тенденції – у другому півріччі ми також не плануємо проводити мобілізацію", – констатував секретар РНБО.

Він зазначив: "Так, призов буде. І ми повинні готувати нашу молодь, яка повинна збільшувати наш резерв, особливо резерв першої черги – куди людина потрапляє, пройшовши службу".

"Буде загострення ситуації, збільшиться небезпека на сході або в будь-якій точці нашої країни – ми готові запустити проект мобілізація негайно. Сьогодні, за наявних тенденцій, ми можемо збільшувати складову контрактників – і до кінця поточного року повністю звільнити кількість мобілізованих на сьогодні", – наголосив Турчинов.

Олена Рощенко, УПpowered by lun.ua