Луценко розповів про результати обшуку в НАБУ

П'ятниця, 5 серпня 2016, 20:59

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що слідчі дії в Національному антикорупційному бюро завершено.

Про це він написав у п'ятницю ввечері у Facebook.

Він наголосив, що ГПУ порушила справу про незаконне прослуховування телефона, яке ініціював детектив НАБУ, за заявою СБУ.

"Версій про винного є декілька – або це працівник СБУ, що невірно надав інформацію про телефони підозрюваного детективу, або це детектив, який не припинив прослуховування сторонньої особи, або обоє разом", – зазначає Луценко.

Генпрокурор наголошує, що "не збирається ділити правоохоронні системи на хороші і погані. Незаконне прослуховування - порушення закону, хто б його не вчинив".

Луценко підкреслив, що розглядає НАБУ як партнерів у боротьбі із злочинністю та корупцією і закликав колег "не створювати штучно ворогів".

"Обшук закінчено. Виходячи з попередньої інформації - цікаво буде подивитися на кульбіт агресивних обвинувачувачів ГПУ ( яка, як їм привиділося, відкрила війну з НАБУ) коли слідство ГПУ винним офіційно встановить НЕ працівника НАБУ:)", – відзначив також Луценко.

У прес-службі НАБУ раніше повідомили, що не мають інформації про вилучення будь-яких документів НАБУ та зазначили, що добровільно надавали копії документів.

Водночас керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький запевнив, що САП не буде вигороджувати винних в незаконному прослуховуванні в разі доведення цього порушення.

"Я наголошую, що перед законом рівні усі та запевняю, що якщо слідство виявить незаконні дії піднаглядних нам детективів Бюро, САП не вживатиме жодних заходів адміністративного чи процесуального впливу для "вигороджування" винних", – написав він у Facebook.

Як відомо, у п'ятницю до будівлі Національного антикорупційного бюро, що по вул. В. Сурикова, 3, м. Київ, прибула слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури з наміром провести обшук.

У ГПУ заявили, що провели виїмку документів.

Підставою для обшуку в НАБУ Генпрокуратура назвала прослуховування фігурантів справи заступника прокурора Київської області Олександра Колесника.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив про обшуки в НАБУ, що це "не міжвідомча війна і не замовлення".

Він також підкреслив, що напередодні повідомляв НАБУ про підготовку візиту слідчих Генпрокуратури.

Одразу громадських діячів і нардепів заявили, що ці обшуки пов'язані зі спробою не допустити отримання НАБУ права на самостійне прослуховування.

Національне антикорупційне бюро також заявило, що вважає незаконною постанову Печерського суду, на підставі якої в п'ятницю проводився обшук в НАБУ, а також сам обшук.

Українська правдаpowered by lun.ua