ГПУ: Можливість допиту Януковича залежить від Мін'юсту Росії

Четвер, 1 вересня 2016, 22:46

Можливість допиту президента-втікача Віктора Януковича у справі про вбивства на Майдані залежить від рішення Міністерства юстиції РФ.

Про це після закінчення судового засідання щодо "Беркуту" в четвер повідомив заступник начальника управління Генпрокуратури Олексій Донський, пише ЛІГА.net.

"Документи по лінії Мін'юсту України спрямовані до Мін'юсту РФ. Якщо російський Мін'юст погодиться виконати це клопотання, то відеоконференція буде", - сказав він.

Прокурор зазначив, що за запитами в справах Майдану від ГПУ російський Мін'юст відмовляє в 99% випадків.

"Вони відмовляють саме прокуратурі. Але в цьому випадку нібито це була ініціатива самого Януковича (провести допит в режимі відеоконференції). Тому є підстави вважати, що він погодиться", - сказав Донський.

"У нас є до нього такий комплекс запитань, що давати на них відповіді в російському суді йому буде дуже незручно. Сам факт постановки деяких запитань буде містити для нього на тій території небезпеку. Йому було б простіше при всіх цих ризиках дати ці свідчення в українському консульстві. Але ми не збираємося себе обмежувати в тому, щоб ставити йому такі запитання. Він хоче допит - він його отримає за повною програмою", - сказав прокурор.

Наступне судове засідання у справі про розстріл 48 учасників Майдану призначене на 6 вересня, 11:30. Під час засідання в четвер, 1 вересня, були допитані двоє представників сторони потерпілих - родичі майданівців, загиблих на Інститутській.

26 січня в суд були передані справи п'яти екс-бійців "Беркута" - Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, підозрюваних у розстрілі активістів Майдану, а також заступника командира полку "Беркут" Олега Янишевського і двох його підлеглих. Суд над ними триває.

У липні, за словами представника ГПУ, експертиза куль і їхніх фрагментів, вилучених з тіл загиблих і поранених учасників протестів на Майдані, підтвердила причетність обвинувачених "беркутівців" до злочину.

2 серпня Святошинський райсуд Києва залишив під вартою п'ятьох "беркутівців" до 30 вересня.powered by lun.ua