"Опора" закликає Раду нарешті призначити 12 нових членів ЦВК

П'ятниця, 9 вересня 2016, 12:34

Громадянська мережа "Опора" закликає Верховну Раду перепризначити 12 з 15 членів Центральної виборчої комісії, строк повноваження яких минув 1 червня 2014 року.

Про це сказала координатор парламентських і виборчих програм "Опори" Ольга Айвазовська на прес-конференції, передають "Українські новини".

"Після вчорашніх політичних заяв стало зрозуміло, що питання перепризначення ЦВК може бути відкладено в довгий ящик. Це є неприпустимою практикою українського парламентського процесу за узгодженням будь-яких рішень шляхом "пакетизації" з іншими політичними, кадровими, законодавчими пропозиціями", – заявила вона.

"Є міжнародні стандарти, які зобов'язують кожну країну виконувати в зрозумілий і прозорий спосіб формування найвищого адміністративного органу, що забезпечує проведення виборчого процесу. Ситуація, яка у нас є зараз, дискредитує не тільки парламент, а й весь інститут виборів в Україні", – наголосила Айвазовська.

Вона додала, що наступним кроком має стати розгляд подань кандидатур на членів ЦВК профільним комітетом парламенту, після чого Верховна Рада буде зобов'язана прийняти рішення.

Айвазовська уточнила, що голосування має бути поіменним і окремим щодо кожного члена ЦВК.

У разі якщо низка кандидатур не будуть підтримані депутатами, президент буде зобов'язаний невідкладно внести наступне подання.

Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій прогнозував, що парламент переформатує склад Центральної виборчої комісії на початку вересня.

Наприкінці червня він констатував, що між фракціями та групами парламенту поки немає консенсусу щодо питання переформатування ЦВК.powered by lun.ua