Генсек ОБСЄ: на Донбасі багато нерозпізнаних військових

7219 переглядів
П'ятниця, 9 вересня 2016, 15:50

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не може підтвердити присутність на Донбасі російських військ, але звертає увагу на залучених до конфлікту іноземних громадян і озброєння.

Про це сказав генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр на брифінгу в п'ятницю в Києві.

"Коли мене запитують, чи присутні там російські об'єднання (війська – ред.), то я, з посиланням на інформацію наших спостерігачів, кажу, що цих об'єднань як таких там немає. Але ми бачимо наявність військового спорядження ззовні. Крім того, ми бачимо велику присутність обладнання і палива, воно теж звідкись прибуло. Крім того, в регіоні присутні іноземні військові", - сказав він.

Він підкреслив, що такі військові "самі це визнають, але кажуть, що прибули воювати в приватному порядку".

"І ці бійці заперечують, що у них офіційний зв'язок з Російською Федерацією. Є також люди, які не просто стріляють, а керують складною військовою технікою та обладнанням", - зазначив генсек ОБСЄ.

Відповідаючи на питання журналістів про схожість кризи на Донбасі з іншими конфліктами на континенті в останні десятиліття, Заньер сказав: "Я утримуюся від того, щоб проводити паралелі. Кожен окремий конфлікт має свої особливості... Але те, що відрізняє конфлікт на сході Україна від інших схожих, і навіть від Югославії, - це наявність великої кількості озброєння і військової техніки...".

Як відомо, за інформацією Генштаба української армії на Донбасі воюють 6 тисяч російських кадрових військових та 35 тисяч бойовиків, керованих ЗС РФ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua