Запаси газу в сховищах України зменшилися до 12 мільярдів кубів

Понеділок, 2 січня 2017, 12:25

Україна увійшла в 2017 рік із запасами природного газу в своїх підземних сховищах в обсязі 11,993 млрд кубометрів.

Про це свідчить оперативна інформація компанії "Укртрансгаз", яка експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу, передає "Радіо свобода".

За більш як два з половиною місяці від початку 13 жовтня опалювального сезону запаси зменшилися на 2 мільярди 739 мільйонів кубометрів, або на 18,6%.

Нинішні запаси на 14,3% нижчі за торішні, але на 4,6% більші за позаторішні.

Український гідрометеорологічний центр прогнозує, що опалювальний сезон, з точки зору температурних умов, в Україні триватиме від 160 до 180 днів.

У НАК "Нафтогаз України" вважають сформовані в підземних сховищах запаси газу достатніми для проходження опалювального сезону та заявляють, що мають у своєму розпорядженні технічні можливості для додаткового імпорту на випадок суворої зими.

За розрахунками компанії, на кінець опалювального сезону у сховищах залишатиметься 7 – 8 мільярдів кубометрів при допустимому значенні 5мільярдів кубометрів.

НАК "Нафтогаз України" повідомила 31 грудня, що підписала кредитну угоду з провідними західними фінансовими установами – Citi та Deutsche Bank.

Угода передбачає отримання відновлюваної кредитної лінії для закупівлі газу в сумі, еквівалентній 500 мільйонам доларів. Гарантом угоди виступає Світовий банк.

Економічна правдаpowered by lun.ua