Мігрантів у ФРН підозрюють у шахрайстві з соціальною допомогою

Вівторок, 3 січня 2017, 06:10

Слідчі з німецького міста Брауншвейг розслідують понад 300 випадків шахрайства при отриманні соціальної допомоги особами, які претендують на статус біженця.

Про це повідомляє DW.com.

Заподіяні збитки обраховують мільйонами євро. За словами керівника спеціальної слідчої комісії Йорна Меменґи, більшість підозрюваних походять з Судану і потрапили на територію Німеччини влітку 2015 року, коли до країни щодня прибували кілька тисяч потенційних біженців.

Згідно з даними слідства, підозрювані реєструвались в соціальних службах три-чотири рази і використовували різні імена.

"Іноді вони відрощували бороду, часом надягали окуляри, стригли волосся і завжди називались по-різному", - зазначає Меменґа.

Співробітники відомств через великий наплив біженців не мали можливість розкрити брехню. У середньому, отримуючи соціальні виплати під різними іменами, підозрювані отримали по кілька тисяч євро кожен.

Зокрема, слідчі встановили особу, яка зареєструвалася 12-ма різними іменами та незаконно одержала соціальну допомогу на 45 тисяч євро. При цьому підозрюваних буде важко розшукати.

"Коли шахрайство викривається, вони, як правило, зникають у невідомому напрямку", - пояснює Юлія Маєр з прокуратури Брауншвейга.

Слідчі визнають, що шахрайства можна було б уникнути завдяки відбиткам пальців рук, однак знімати їх в умовах напливу біженців не вистачало ні часу, ні ресурсів.powered by lun.ua