Спостерігачі ОБСЄ помітили "швидку" і "Вантаж 200" на кордоні з РФ

Четвер, 2 лютого 2017, 12:53

З 27 січня по 1 лютого збільшилась кількість людей у камуфляжі, які перетинали кордон з РФ через неконтрольовані прикордонні пости Гуково та Донецьк, там зафіксовані машини з написом "вантаж 200".

Про це йдеться у повідомленні спостережної місії ОБСЄ , яка працює на території РФ в районі двох пунктів Гуково та Донецьк (РФ).

Згідно з повідомленням, ще до ескалації в Авдіївці, 25 січня на пункті Донецьк місія побачила "швидку" з російськими номерами, яка в'їжджала на територію України.

"На автомобілі був напис "реанімація", а її проблискові маячки були ввімкнені. Місія бачила медика всередині машини під час перетину кордону", - сказано в повідомленні. Ця ж швидка десь за годину перетинала кордон у зворотньому напрямку.

26 січня на пункті Донецьк місія бачила машину з українським номерами, яка ввозила на території Росії білу труну на своєму даху.

28 січня на посту Донецьк місія бачила мінівен з українськими держномерами, яка в'їжджала в РФ. На автомобілі був напис "Ритуальні послуги" і знак "Вантаж 200" на лобовому склі. Дві цивільні машини супроводжували мінівен під час перетину кордону, додали в місії.

Згідно з повідомленням, за підзвітний період кількість людей у камуфляжі, що перетинали кордон, зросла з 86 осіб до 124. Так, 61 людина заходила на територію РФ і 63 в Україну. Здебільшого вони перетинали кордон пішки, дехто користувався приватним транспортом, автобусами або мікроавтобусами, що ускладнювало спостерігачам помічати їхній перетин кордону, до того ж у багатьох автомобілів часто були затоновані або зашторені вікна.

Також за цей час зросла кількість вантажівок, які перетинали кордон: з 561 до 615, крім того окремо зросла кількість бензовозів – з 33 до 41 цього тижня.

Крім того, згідно зі звітом, можна побачити, що тиждень до загострення вдвічі зросла кількість потягів, які рухались з РФ в Україну. Що саме у потягах, спостерігачі не бачили, оскільки їм заважали дерева.

 
 
 

Спостерігачі також додали, що в період з 26 по 31 січня в районі Гуково не чули жодних звуків руху потягів.

Оксана Коваленко, УПpowered by lun.ua