Президент Молдови запропонував тристоронні переговори з Росією і ЄС

Середа, 8 лютого 2017, 02:06

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що Кишинів повинен відновити стратегічне партнерство з Москвою, не відмовляючись при цьому від асоціації з Євросоюзом.

Про це він заявив в інтерв'ю DW.com.

Президент Молдови під час візиту в Брюссель запропонував європейським чиновникам провести тристоронні переговори за участю Росії.

"Є Росія, є ЄС, у нас є угода про вільну торгівлю і з однією стороною, і з іншою. Ось Росія - ЄС, у них якісь взаємні санкції, але через це страждаємо ми, маленька країна. Нас тягне то один в один бік, то один - в інший", - пояснив Додон.

Він підкреслив, що Кишинів зацікавлений в тому, щоб відновити стратегічне партнерство з Москвою, зберігаючи хороші відносини з Брюсселем.

Одночасно Додон висловив думку, що за останні кілька років його співгромадяни стали менше довіряти євроінтеграції, побачивши, що вона не призводить до поліпшення їх добробуту. У цьому Додон звинувачує частково колишнє керівництво країни, а почасти - європейських чиновників, які, за його словами, підтримували Кишинів, виходячи з геополітичних інтересів.

"Дуже часто ця допомога була геополітичною. Тобто молдовський уряд крав гроші, не робив ніяких реформ, якість життя падала, але ці політики, які прикривалися європейськими цінностями, європейськими прапорами, шантажували Брюссель і Захід: якщо ви нам не допоможете, то прийдуть росіяни. Російські танки, Путін, соціалісти, Додон. І через це вони всі ці роки давали гроші геополітично. Народ це бачив, і довіра до ЄС, до європейської інтеграції падала", - вважає Додон.powered by lun.ua