Матіос просить покарати адвокатів Клименка

Середа, 1 березня 2017, 23:30

Головна військова прокуратура звернулась до голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України з клопотанням про притягнення до дисциплінарної відповідальності захисників екс-міністра доходів та зборів Олександра Клименка.

Про це голова відомства Анатолій Матіос повідомив на своєму Facebook.

За його словами, адвокати Клименка грубо порушували норми адвокатської етики та процесуального права.

"Адвокати Клименка "надпрофесійно" та ефективно втікали і переховувалися за межами приміщення Голосіівского суду від слідчого судді з 20.00 вечора аж до першої години по опівночі. Адвокати вже після початку слухання проігнорували 4 офіційні виклики судді, переховувалися по підворіттях (яко злодії) від представників ЗМІ і лише о 01.00 ночі повернулися у зал судового засідання", - зазначив Матіос.

"Адвокати (напевно через амнезію власного сумління) свідомо і умисно ухилялися від здійснення своїх професійних обов'язків, порушували присягу адвоката, принципи адвокатської діяльності та Правила адвокатської етики", - додав він.

Як відомо, Голосіївський райсуд Києва дозволив заочне розслідування стосовно екс-міністра доходів і зборів часів Януковича Олександра Клименка.

За даними ГПУ, Клименко у період квітня 2012 – вересня 2013 року, обіймаючи посаду голови ДПСУ (міністра доходів і зборів), "у складі створеної і очолюваної Януковичем В.Ф, злочинної організації, зловживаючи службовим становищем, діючи з корисливих мотивів, шляхом реалізації розробленого злочинного плану і злочинної схеми заволодів коштами державного бюджету України на загальну суму 3,166 млрд грн, шляхом незаконної компенсації ПДВ на рахунки фіктивних підприємств, в особливо великому розмірі, які були розподілені між учасниками злочинної організації".

Клименко покинув Україну після розстрілів на Майдані у Києві й утечі Віктора Януковича в лютому 2014 року. Найімовірніше, що він переховується  в Росії.

Українська правда

powered by lun.ua