СБУ просять зайнятися рухом Медведчука за злив даних журналістів

Четвер, 9 березня 2017, 13:39

ГО "Інститут масової інформації" просить СБУ розслідувати витік інформації про номери машин та маршрути журналістів, що працюють в зоні АТО/

Про це йдеться на сайті ІМІ.

Там зазначається, що на сайті всеукраїнського громадського руху "Український вибір" (лідер руху Віктор Медведчук) 5 лютого були оприлюднені маршрути пересування журналістів іноземних ЗМІ та номери машин, якими вони їздили зоною антитерористичної операції.

ГО "Інститут Масової Інформації" вважає, що оприлюднення цієї інформації ставить під загрозу безпеку журналістів та просить СБУ негайно провести розслідування, встановити канал витоку інформації, і вжити всіх необхідних заходів, щоб захистити українських та іноземних журналістів, які працюють в зоні АТО.

Зокрема, сайт "Український вибір" оприлюднив детальну інформацію про пересування кореспондентів і співробітників агентства Associated Press, France-Presse, Радіо Свобода, ВВС "Якщо відомі маршрути пересування журналістів, номери машин, то вони потенційно можуть стати жертвами нападів, викрадень, або провокацій. Ми звертаємося до СБУ з вимогою негайно провести розслідування, встановити канал витоку інформації, і покарати винних, а також вимагаємо від влади вжити всіх необхідних заходів, щоб захистити життя і здоров’я журналістів, які працюють в зоні АТО", - зазначила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

Сайт "Український вибір" пише, що на Донбасі у ніч на 29 січня почалися "повномасштабні військові дії української армії". Негайна ескалація збройного конфлікту, зауважує рух Медведчука, стало реакцією українського керівництва на розмову президента РФ Володимира Путіна і глави США Дональда Трампа, яка відбулася 28 січня.

"Український військовий наступ отримав значну інформаційну підтримку - на Донбасі висадився "десант" співробітників західних ЗМІ", - йдеться в матеріалі на сайті руху.

На початку літа сайт "Миротворець" опинився в центрі скандалу після того, як опублікував списки з персональними даними зарубіжних і українських журналістів, кредитованих у так званих "ДНР/ЛНР". У цій базі даних було 4068 імен.

Журналістська спільнота, представники Євросоюзу, омбудсман Валерія Лутковська висловили обурення такими діями.

Українська правдаpowered by lun.ua