ЄНП закликала Євросоюз розробити "план Маршалла" для України

Субота, 1 квітня 2017, 01:03

Конгрес Європейської  народної  партії закликав країни Євросоюзу розробити довгостроковий план підтримки України.

Про це йдется у резолюції конгресу ЄНП.

"Європейський союз і країни-члени мають розробити двосторонні і багатосторонні програми, що включають негайну військову, гуманітарну і економічну підтримку, просування демократичних реформ і підтримку довгострокової зовнішньої політики України в напрямку Європейської та Євроатлантичної інтеграції", - сказано в резолюції.

Резолюція також засуджує триваючу російську агресію проти України, що становить загрозу стабільності на континенті. Також в ЄНП визнали значний прогрес в реформах в Україні з часів Революції гідності, незважаючи на російську агресію.

У зв’язку з цим президент України Петро Порошенко висловив сподівання, що країни  ЄС створять "План Маршалла для України" .

"Щиро дякую родині ЄНП за схвалення за ініціативою наших литовських партнерів дуже важливої Резолюції про розробку довгострокового плану підтримки України, так званого "Плану Маршалла для України"!", написав він, додавши, що готовий обговорити це питання під час наступних контактів з лідерами інституцій та держав-членів ЄС.

Порошенко заявив, що  резолюція є "доказом рішучості найвпливовішої політичної сім'ї Європи" підтримувати Україну на шляху реформ і прагненні всіма можливими засобами допомогти Україні реалізувати її євроінтеграційні прагнення.

Раніше за результатами робочої поїздки на Мальту, де відбувся конгрес ЄНП, Порошенко повідомив, що наступного тижня на рахунки України має надійти 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги від ЄС та 1 мільярд доларів від МВФ.powered by lun.ua