САП передала до суду справу про розкрадання 20 млн на Укрзалізниці

Субота, 1 квітня 2017, 05:57

Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду обвинувальний акт щодо посадових осіб одного з підприємств "Укрзалізниці" і комерційних підприємств в заволодінні коштами залізниці під час проведення тендерних закупівель.

Про це повідомляє прес-служба САП.

Слідством з’ясовано, що службові особи дочірнього підприємства Укрзалізниці в результаті здійснення у 2015 році державної закупівлі елементів кріплень для залізничної колії за попередньою змовою із службовими особами комерційних підприємств умисно прийняли, завищені на суму понад 20 млн грн. цінові пропозиції одного з цих комерційних підприємств.

Отримавши ці гроші, службові особи комерційного підприємства легалізували їх походження шляхом подальшого перерахування на рахунки фіктивних підприємств за нібито отримані послуги, ухилившись при цьому від сплати податків.

Уже після реорганізації Укрзалізниці у акціонерне товариство, у 2016 році ті ж особи продовжили діяти за цією ж схемою, поставивши собі за мету заволодіння державними коштами на суму вже понад 43 млн. гривень. Відповідну цінову пропозицію було знову акцептовано тендерним комітетом. Але цього разу на заваді зловмисників стали антимонопольні органи, рішенням яких результати закупівель анульовано за скаргою добросовісного учасника.

Утім, це не виключає кримінальної відповідальності вказаних осіб за скоєння закінченого замаху на заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, зазначає САП.

Раніше НАБУ повідомило, що його детективи оголосили 6 особам підозру у заподіянні 20 млн грн збитків ДП "Укрзалізничпостач" та замаху на заволодіння майже 44 млн грн у 2015 році, ще 1 особа – в розшуку. Але САП закрила провадження стосовно начальника департаменту матеріально-технічного забезпечення ПАТ "Укрзалізниця".powered by lun.ua