Насіров хоче довести, що НАБУ незаконно проникли до його житла-палати

Середа, 19 квітня 2017, 14:10

Генпрокуратуру зобов'язали внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань заяву про вчинення кримінального правопорушення та розслідувати "незаконне проникнення до житла-палати" відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

Про це свідчить ухвала Печерського районного суду Києва від 10 квітня.

Захист Насірова поскаржився у суд на ГПУ, яка не відреагувала на їхню заяву про скоєння злочину щодо проникнення працівників НАБУ до палати Діагностичного центру внутрішньої медицини КЛ "Феофанія", де лежав Насіров.

За словами юриста Центра протидії корупції Олени Щербан "захист хоче визнати Насірова потерпіли від дій НАБУ. Це - тактика для походу в ЄСПЛ".

"В цьому випадку проблема полягає в тому, що слідство відносно детективів НАБУ вестимуть старанні слідчі Генпрокуратури, які в рамках цього розслідування зможуть допитувати детективів і проводити відносно них інші слідчі дії (як от Сус свого часу обшукував НАБУ)", - сказала вона.

За її словами, Насіров "подаватиме слідчим гпу обовязкові для розгляду клопотання і таким чином відволікатиме детективів НАБУ від дій спрямованих на найшвидше розслідування його справи".

"Окремо хотілося б звернути увагу слідчих ГПУ та адвокатів, що досить сумнівним видається постановка питання щодо кваліфікації так званого "злочину", а саме проникнення до житла, оскільки стаття 162 КК України передбачає саме проникнення до житла чи до іншого володіння особи. В даному випадку, захиснику доведеться добряче попотіти, щоб довести, що лікарняна палата "Феофанії", в якій знаходився Насіров, містить ознаки житла", - додала Щербань.

Як відомо, Насіров вимагає переглянути обраний йому суддею Солом'янського районного суду Києва Олександром Бобровником запобіжний захід у вигляді арешту із заставою 100 млн гривень.

10 квітня лікарня "Феофанія" заявила, що їхній діагноз Насірову підтвердив Університетський кардіологічний центр Фрайбурга.

Раніше комісія Міністерства охорони здоров'я не підтвердила діагноз відстороненому голові ДФС Роману Насірову, який йому поставили у клінічній лікарні "Феофанія".

Як відомо, 2 березня затримали Насірова на території "Феофанії" за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України ( "Зловживання владою і службовим становищем").

Медичний персонал лікарні намагався обмежити доступ детективів НАБУ в палату, в якій перебував голова ДФС, посилаючись на важкий стан його здоров'я.

Після вирішення питання про доступ до палати, в якій перебував Насіров, детективи НАБУ повідомили йому про підозру.

Однак підозрюваного не перевели в установу тимчасового тримання у зв'язку з інформацією про нібито різке погіршення стану його здоров'я.

Однак обстеження в іншому спеціалізованому медичному закладі діагноз лікарів з КБ "Феофанія" не підтвердило, зазначали в НАБУ.

Як відомо, 16 березня Насіров вийшов з-під варти під 100 млн гривень застави.

Внесли заставу його дружина і тесть.  

Тепер Насіров ходить на допити в Національне антикорупційне бюро.

powered by lun.ua