У Москві провели акцію на підтримку Умерова та Чийгоза

Неділя, 1 жовтня 2017, 19:18

У Москві учасники російської ініціативи "Стратегія-30" провели акцію "День політзека", під час якої закликали до звільнення російських і кримських політв'язнів та скасування репресивних статей кримінального кодексу РФ.

Як повідомляє Крим. Реалії, акція пройшла на Тверській вулиці.

Учасники акції тримали плакати на підтримку людей, переслідуваних владою з політичних мотивів - фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір", засуджених в Криму лідерів кримських татар Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, а також кримського журналіста Миколи Семени і Миколи Клиха. 

Активісти закликали до скасування статей кримінального кодексу Росії, за якими судять тих, хто незгоден з політикою Кремля - ст. 280 "Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності", 281 "Диверсія" і 205 - "Терористичний акт".

 
 

Говорячи про вирок Семені, одна з організаторів акції Віра Лаврешина зазначила, що це - "вирок свободі слова і остаточний вирок журналістиці у Російській Федерації".

"Засудили журналіста Семену за його професійну діяльність, що формулювалося як заклики до сепаратизму, за те, що він був не згоден з окупацією Криму", - зазначила вона.

Затримань активістів поліцією не було.powered by lun.ua