Яценюк закликав США сказати своє ні "виборам" Росії в Криму

Середа, 7 лютого 2018, 09:39

Лідер партії "Народний фронт", екс-прем’єр України Арсеній Яценюк закликає Сполучені Штати Америки висловити позицію щодо незаконних виборів президента Росії в анексованому Криму.

Про це він заявив журналістам у Вашингтоні, де проводить низку зустрічей.

"Президент Путін проводить свої вибори на українській території. Він хоче бути перепризначеним завдяки голосам українців. На території Автономної республіки Крим", – йдеться у відео, розміщеному в Twitter політика.

"Ми очікуємо жорсткої реакції з боку наших західних партнерів і американців щодо того, що вибори на українській території можуть проводиться лише щодо президента України, а не президента Росії", – наголосив Яценюк.

"Він (Путін) призначив власне перепризначення на 18 березня – саме на день незаконної анексії й окупації української території. І тут світ і США, в першу чергу, як лідер вільного світу, повинні заявити власну позицію", – заявив він.

Яценюк також привітав оприлюднення "кремлівського списку", але закликав до введення його в дію і запровадження санкцій до осіб, які чинили злочини в Україні та втручалися у вибори в інших країнах.

Раніше перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Україна порушуватиме питання незаконності російських виборів в анексованому Криму на рівні ПАРЄ й парламентських асамблей ОБСЄ і НАТО.

А фракція "Народний фронт" запропонувала Верховній Раді закликати світ завадити виборам президента Російської Федерації в анексованому Криму й не визнавати їх.

Як відомо, Росія на початку 2014 року анексувала Крим, скориставшись зі зміни влади в Україні та посиливши свою військову присутність на півострові.

Україна, Євросоюз та США не визнали незаконний "референдум", який Росія використала як виправдання агресії, і запровадили санкції проти РФ.

Україна також не визнала вибори до Державної Думи РФ 2016 року, проведені на території анексованого Криму, та обраних там "депутатів".

Олена Рощенко, УП


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!