Клімкін про рішення ЄСПЛ щодо Афанасьєва: Тортури оцінили у €2000

2009 переглядів
П'ятниця, 9 лютого 2018, 15:57

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що має змішані відчуття щодо вироку Європейського суду з прав людини, який зобов’язав Росію виплатити 2 тисячі євро українському активісту, екс-політв'язню Кремля Геннадію Афанасьєву.

Про це він написав у Twitter.

"Ніколи не обговорював рішення ЄСПЛ, та стосовно справи Г. Афанасьєва маю дуже змішані почуття. З одного боку, засуджуються дії Росії – і цей голос лунає на весь світ. З іншого, всі тортури оцінюються у 2000€", - написав він.

Клімкін додав, що кожне ганебне порушення Росією прав людини має закінчуватися суворим судовим вироком

Раніше повідомлялося, що Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію виплатити 2 тисячі євро українському активісту, колишньому політв'язню Кремля Геннадію Афанасьєву.

Як повідомив правозахисник Ернест Мезак, який подавав звернення Афанасьєва в ЄСПЛ, скарг було дві. Вони стосувалася нелюдських умов під час довготривалого перевезення Афанасьєва у так званих вагонзаках – тюремных залізничних вагонах.

Мова йшла про тісноту, холод, неможливість стати на повний зріст та скористатися туалетом.

Як повідомлялося раніше, ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити 1 тисячу євро Афанасьєву.

Адвокат Афанасьєва Ернест Мезак, що подавав скаргу, назвав результати її розгляду "огидними", зазначивши, що ЄСПЛ призначив "компенсацію в тому розмірі, який влаштовував російську владу".

Геннадій Афанасьєв був затриманий співробітниками ФСБ у Сімферополі у травні 2014 року за звинуваченням у підготовці терористичних актів. Афанасьєв спочатку визнав свою провину і уклав угоду зі слідством, проте в суді відмовився від свідчень, заявивши, що дав їх під тортурами.

14 червня 2016 року його разом із Юрієм Солошенком повернули за обміном в Україну. Президент РФ Володимир Путін помилував їх у зв’язку зі станом здоров’я.

Читайте також: Без жодного шансу. Афанасьєв і Солошенко про те, як ФСБ ламає людей у полоні

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

powered by lun.ua