Саакашвілі про "справу Курченка": Мій випадок – казус, гідний книги

3824 перегляди
Середа, 7 березня 2018, 11:17

Лідер партії "Рух нових сил" Міхеіл Саакашвілі вважає, що своїми діями прокуратура фактично визнає, що справу про зв'язки з Сергієм Курченком сфабриковано.

Про це він розповів в інтерв'ю російському виданню "Медуза".

За словами Саакашвілі, його партію "однозначно" фінансував не Сергій Курченко (друг сім'ї екс-президента Віктора Януковича, який утік до Росії).

"В Україні люди нас підтримували. Нам же треба було їсти, заливати бензин, пересуватися, жити на щось. Це були пожертвування людей – і точно не олігархів, і точно не російських якихось там джерел, як стверджували Луценко і Порошенко", – сказав лідер РНС.

Він також запевнив, що з Курченком не знайомий: "Це один із тих людей, яких я не знаю. Решту олігархів я знаю, а з ним я не встиг".

З приводу розшифровки телефонних переговорів нібито з Курченком і його посередником Саакашвілі сказав: "Всі вже визнали, що це цілковитий монтаж".

"Сама прокуратура України спочатку хотіла робити експертизу (записів) у тому ж бюро, де робиться фальсифікація, тобто в інституті СБУ. Надіслали запит: "Це їхні голоси? Чи це монтаж?". А через тиждень відкликали питання щодо монтажу. Це документально зафіксовано. Фактично вони визнали, що там монтаж", – вважає політик.

На його думку, "всерйоз коментувати це не варто" – тоді як у ГПУ заявляли про підтвердження автентичності голосів.

"І взагалі, якщо людина скоїла державний переворот, якщо людина брала гроші у ворожої країни, якщо людина хотіла влаштувати масові заворушення і брала участь в інших великих злочинах, цю людину не висилають із країни і тим більше її не приймають із розпростертими обіймами в Євросоюзі", – сказав Саакашвілі.

"Таких людей саджають. Виславши мене, вони самі зізналися, що справа сфабрикована, що немає у них ніяких доказів", – заявив він.

Саакашвілі назвав ситуацію знущанням над правом:

"У мене три юридичних освіти, в тому числі українська, американська і французька. І я про таке ще не чув. Реально мій випадок – такий юридичний казус, який треба занести в книги".

Він також прокоментував порушення справи щодо Центру Бендукідзе:

"Там написано, що центр Бендукідзе передавав інформацію іноземним громадянам – формулювання в стилі тридцятих років минулого сторіччя. Функція центру Бендукідзе саме й полягає в поширенні інформації, особливо серед іноземних громадян".

"Причому прямо написали, що його мета – збір компрометувальних матеріалів на засновників центру Бендукідзе. Навіть у Росії, по-моєму, не стається такого, щоб прокуратура писала: давайте збирати компромат. Вони, звісно, збирають, але навряд чи в цьому зізнаються", – зазначив Саакашвілі.

"Це центр щодо економічної, політичної платформи для України. Він не наш. Я хотів би, щоб він був, шаблонно висловлюючись, ковальнею інтелектуальних кадрів... Для майбутнього уряду України, який обов'язково буде складатися з абсолютно інших людей. Можливо, я теж братиму в цьому участь", – додав він.

Як відомо, Саакашвілі в Україні інкримінують "сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності" (ч 2. статті 256): нібито Саакашвілі домовлявся з людиною Курченка про фінансування акцій протесту.

Олена Рощенко, УП


powered by lun.ua