Денісова попросила послів ЄС закликати Путіна звільнити українських політв'язнів

531 перегляд
Вівторок, 3 липня 2018, 02:40

Український омбудсмен Людмила Денісова закликала послів ЄС звернутися до президента Росії Володимира Путіна, щоб він звільнив політв'язнів, які утримуються на території РФ та в окупованому Криму.

Про це вона заявила в ефірі "Свободи слова" на ICTV, передає "Укрінформ".

"Напередодні саміту "Україна-ЄС" я дійсно звернулася сьогодні (2 липня - ред.) до послів та закликала їх, щоб вони звернулися до президента РФ Путіна, щоб саме він виконав гуманітарну місію та звільнив наших політв'язнів, яких утримують в РФ та тимчасово окупованому Криму", - повідомила уповноважена ВР з прав людини, коментуючи зустріч у парламенті з послами країн ЄС.

"Будь-який тиск на Путіна буде дуже добрим та все-таки наблизить можливість для наших політв'язнів бути вдома", - підкреслила Денісова.

Український омбудсмен розповіла, що під час зустрічі з послами ЄС повідомила їх про те, що незважаючи на домовленості, які були досягнуті між президентом України Порошенком і Путіним, російська сторона зірвала ці домовленості. 

"Ми пропонуємо все-таки виконати ці домовленості, реалізувати усі гарантії, які надав мені президент Путін, щоб я могла відвідати українських політв'язнів.

Я вже запропонувала "дорожню карту", щоб задовольнити обидві сторони - російському омбудсмену та мені - здійснити візити. Але ми наголошуємо, що це можливо лише на умовах дзеркальності, синхронності та взаємності", - наголосила вона.

2 липня Людмила Денісова заявила, що оскільки російська сторона не допустила її до жодного українського  політв'язня, то і російського омбудсмена не допустять до затриманих росіян до виконання домовленостей.

Як повідомлялося, уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова зустрінеться з послами ЄС щодо ситуації з відвідуванням українських політв'язнів, які перебувають в Росії.

З 15 червня український омбудсмен Людмила Денісова перебувала в РФ з метою відвідування незаконно засуджених українців, але їй не дозволили зустрітися з жодним із політв'язнів - зокрема відмовили у допуску до Олега Сенцова, який голодує в російській колонії з 14 травня, до Романа Сущенка, Миколи Карпюка.

28 червня Денісова вчергове не змогла потрапити до колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі, щоб відвідати Олега Сенцова.

Омбудсмен заявила, що поінформує міжнародні організації про порушення Росією міжнародних конвенцій, її мандату як омбудсмена та домовленостей президентів через недопуск до українських політв'язнів у Росії.

Також Денісова повідомила, що Україна готова передати Росії 23 засуджених росіянв обмін на 23 українців, які утримуються в РФ.

У Кремлі визнали, що у переговорах щодо відвідування в РФ утримуваних осіб "є труднощі".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua