МЗС: Другим вироком Балуху РФ виходить за межі здорового глузду

Середа, 4 липня 2018, 14:30

Міністерство закордонних справ буде працювати з зарубіжними партнерами України, щоб ті вимагали від Кремля звільнення українського активіста Володимира Балуха.

Про це 4 липня в ефірі "Радіо Крим.Реаліі" заявила речник зовнішньополітичного відомства Мар'яна Беца.

За її словами, другий можливий вирок Балуху є "виходом за межі здорового глузду".

"З огляду на, що перша справа (Балуха - ред) абсолютно сфабрикована і заснована на тому, що Балух - патріот України, він почав голодувати на знак протесту. І на цьому тлі, коли ми вимагаємо допуску наших лікарів, омбудсмена та правозахисників до Балуха, щоб дізнатися про стан його здоров'я, починається нова сфабрикована справа з незрозумілими звинуваченнями стосовно ув’язненої людини", - сказала Беца.

За її словами, МЗС висловив російській стороні протест, дуже стурбований станом здоров'я Балуха і вимагає від Росії допуску до нього українських або незалежних міжнародних лікарів.

"Довіряти окупаційній владі ми не можемо", - додала Беца.

Речник МЗС зазначила, що російська влада в Криму переслідує "звичайних людей, які стали заручниками російської агресії".

У суді 2 липня прокурор попросив для Балуха 4 роки колонії загального режиму за звинуваченням в дезорганізації роботи ІТТ, а з урахуванням першої кримінальної справи - 6 років колонії загального режиму і штраф на суму 10 тисяч рублів (близько 4 тис. грн).

Звинувачення стверджує, що Балух побив начальника ІТТ Валерія Ткаченка. Сам Балух на суді детально розповів, як "потерпілий" протягом довгого періоду часу ображав і принижував його за національною ознакою, і що саме він застосовував до Балуха фізичне насильство.

Підконтрольний Кремлю Роздольненський суд 15 червня подовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою українському активісту до 14 серпня.

Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня 2018 року.

ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Суд в Криму визнав Балуха винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4600 гривень).

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію - через прапор України, який знаходився на подвір'ї його будинку.

МЗС України і США наполягають на звільненні російською владою українського активіста.powered by lun.ua