У Генпрокуратурі створять 5 підрозділів для контролю за роботою ДБР

3218 переглядів
Четвер, 5 липня 2018, 15:58

Генеральний прокурор Юрій Луценко підписав наказ про створення Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Зазначається, що відповідний документ очільник Генпрокуратури підписав ще 2 липня .

Згідно з наказом, у структурі та штатному розписі Генпрокуратури необхідно створити Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних ДБР, у складі 3 управлінь і 2 відділів на правах окремих структурних підрозділів.

Зокрема, один із підрозділів, Управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату ДБР, буде здійснювати нагляд за законністю дій Держбюро.

У ГПУ додають, що два інших управління у складі вказаного Департаменту – Управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління і Управління організації процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональних прокуратур створені, щоб  оптимізувати функції процесуального керівництва у тих провадженнях, які були відкриті до початку діяльності ДБР і перебувають на стадії досудового розслідування.

Раніше повідомлялося, що на близько 700 посад, створення яких передбачено у Державному бюро розслідувань, заяви подали вже понад 5 тисяч претендентів.

Раніше Труба заявив, що його відомство таки почне роботу у вересні, але без оперативних співробітників і керівників середньої ланки.

Як повідомлялося, 17 травня Верховна Рада ухвалила в першому читанні зміни до закону № 5395-д про роботу Державного бюро розслідувань, що дозволить відомству повноцінно розпочати роботу з 1 вересня.

У березні народні депутати не проголосували за жоден з трьох законопроектівщодо змін до закону про Державне бюро розслідувань і повернули їх в комітет для повторного доопрацювання.

Народний депутат Мустафа Найєм заявив про інтриги серед депутатів Верховної Ради щодо ухвалення урядового законопроекту, яким пропонується внести зміни до закону про Державне бюро розслідувань.

Також Найєм заявив, що Державне бюро розслідувань формується з порушенням законодавства.

За його словами директор бюро Роман Труба "вирішив особисто затвердити кваліфікаційні вимоги до цих співробітників", що суперечить закону про ДБР.

По-друге, Труба заявив, що він "уже розділив співробітників ДБР на тих, у кого будуть спецзвання, і тих, у кого їх не буде".

У квітні директор ДБР Роман Труба заявив, що запуск роботи бюро затягують.

Як повідомлялося, з 2 березня по 2 квітня тривав прийом документів на конкурс у Державне бюро розслідувань.

На 27 керівних посад у ДБР подали заявки 685 претендентів.

30 березня до Ради громадського контролю при Держбюро розслідувань обрали 15 людей. Активісти перед тим заявляли, що влада підготувала туди "своїх людей"

Також зазначалося, що понад 40% претендентів на керівні посади в Державному бюро розслідувань України є представниками чинних правоохоронних органів.

Детальніше читайте в інтерв'ю УП - "Роман Труба: Я не все рішення повинен погоджувати з заступниками"

Читайте також: "Між незалежністю і політиками. Чи почне Держбюро розслідувань саджати чиновників?"

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua