"Вбивство" Бабченка: в компанії Германа знайшли складові ПТРК

Понеділок, 9 липня 2018, 18:10

Правоохоронці вилучили складові двох протитанкових ракетних комплексів в компанії, що належить підозрюваному в організації терористичного акту Борису Герману.

Про це йдеться в рішенні Шевченківського районного суду Києва від 25 червня.

Як зазначено в рішенні, 31 травня під час огляду приміщень, орендованих ТОВ "СІ ФРУТ", СБУ вилучила майно.

Крім складових двох ПТРК "Фагот" (станок, оптичний приціл, апаратний блок) слідство також знайшло прилад для фіксації контуру мінних полів, який складається з ящиків з маркуванням "ПМФ № В20280 6-1" та "ПМФ № В20280 6-2", бусолі з маркуванням "ПАБ-2АМ № 4Б3882", триноги та перископу з маркуванням "№ 1В57".

Також правоохоронці кажуть про ще одну бусоль з маркуванням "ПАБ-2М № 2Г804", пустий футляр до перископу, триногу, два підсвічування у чохлах.

Також СБУ стверджує, що виявила поліпропіленовий мішок з фірмовим написом "Леруа Мерлен" та рукописним написом "ПАБ-2м+ПФМ".

Рішенням від 25 червня суд погодився арештувати перелічене майно.

Згідно з Держреєстром юросіб, одним зі співвласників "СІ ФРУТ" є сам Борис Герман. Основним видом діяльності компанії вказані послуги агентства нерухомості. Діяльності, пов’язаної зі зброєю, вона не здійснює.

СБУ вважає, що приміщення фактично належать Герману та "періодично ним використовуються для переховування зброї та засобів ураження".

Адвокат підозрюваного Євген Солодко сказав у коментарі "Українській правді", що інформація про вилучену зброю йому не відома.

"Здивований – до теперішнього часу Борис жодного разу не допитаний за участю його захисників", – уточнив Солодко.

"Така інформація є або "качкою", яка штучно підігріває інтерес до справи, або свідомим розголошенням інформації, що становить таємницю досудового розслідування", – зазначив адвокат так званого "організатора" теракту.

Крім того, Солодко пояснив, що Герман має частку в "СІ ФРУТ", але від справ цієї компанії він давно відійшов.

Увечері 29 травня стало відомо про нібито розстріл російського журналіста Аркадія Бабаченка на порозі його квартири у Києві. А ввечері 30 травня голова СБУ Василь Грицак заявив, що Бабченко живий: "вбивство" інсценувала його спецслужба, аби попередити справжнє вбивство і затримати замовника.

За версією слідства, російські спецслужби через посередника в Україні замовили вбивство журналіста колишньому учаснику АТО та планували вбити ще кілька десятків осіб

Читайте також: 47 на гачку. Хто потрапив у "тривожний список" СБУ

Ймовірним організатором "убивства" Бабченка виявився Борис Герман, який також проходить як обвинувачуваний в інших кримінальних справах.

Його адвокат заявив, що його підзахисний відомий волонтер і є директором компанії з виробництва зброї.

Суд постановив обрати для Германа запобіжний захід у вигляді арешту. Під час засідання він заявив, що співпрацює з українською контррозвідкою та назвав замовника з фонду Путіна.

Читайте також: "Справа Бабченка. Кого "організатор вбивства" назвав агентами Кремля"

Соня Лукашова, для УП