У липні до портів Криму незаконно увійшли 19 російських суден - МінТОТ

Субота, 4 серпня 2018, 08:59

Протягом липня до портів окупованого Криму заходили 19 вантажних суден-порушників, усі судна були під прапором Російської Федерації.

Про це повідомили у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

"Окрім того на рейді в акваторіях портів Севастополя, Феодосії, Керчі та Ялти, що використовуються для стоянки, зафіксовано 12 суден під прапорами Російської Федерації та 1 – під прапором Островів Кука. Загалом суднами здійснено 58 заходів до портів Севастополя та Керчі", - зазначили у відомстві. 

Нагадаємо, морські порти, розташовані на території АР Крим (Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта) закриті розпорядженням Кабміну від 30 квітня 2014 та відповідно до наказу Мінінфраструктури від 16 червня 2014 р. 

"Заходження суден під іноземними прапорами до закритих морських портів та терміналів, розташованих на території АР Крим та Севастополя є порушенням норм міжнародного права як дії, що підривають суверенітет України, а також порушенням законодавства України і тягне за собою відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден, зокрема, кримінальну", - нагадали у МінТОТ.

Раніше у відомстві повідомляли, що протягом лютого 2018 р. було зафіксовано заходження до портів окупованого Росією Криму 20 вантажних суден-порушників. На рейді в акваторіях портів Севастополя, Феодосії, Керчі та Ялти було зафіксовано 18 суден: 16 – Росії та по одному під прапорами Танзанії та Мальти.

Українська правда
powered by lun.ua