У ЄС анонсували нові правила надання громадянства

8427 переглядів
Вівторок, 7 серпня 2018, 10:20

У Єврокомісії планують у вересні опублікувати нові норми щодо надання громадянства країнами-членами ЄС.

Про це заявила єврокомісар з питань юстиції Вєра Юрова, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Spiegel.

Єврокомісія закликає країни ЄС до більшої стриманості при наданні громадянства вихідцям із третіх країн.

"Єврокомісія стежить за розвитком ситуації із так званими "золотими паспортами" із великим занепокоєнням", - сказала Юрова. 

За її словами, останніми роками зросла кількість паспортів країн ЄС, отриманих виключно на підставі здійснених інвестицій в економіку країни або внаслідок придбання дорогої нерухомості.

У звіті згадуються, наприклад, Кіпр, Мальта і Греція, які видають чимало довгострокових дозволів на проживання (так звані "золоті візи") або повноцінне громадянство особам з Китаю або колишніх республік СРСР.

"Ми не хочемо ніяких троянських коней у Євросоюзі. Деякі країни-члени повинні докладати більших зусиль, щоб їхнє громадянство не отримували злочинці, які можуть нашкодити безпеці Європи або відмивати гроші", - додала Юрова.

Починаючи з 2013 року, кіпрське громадянство надається особам, які вклали щонайменше два мільйони євро в нерухомість, або 2,5 мільйона євро в державні цінні папери чи кіпрські компанії.

При цьому новоявлений власник кіпрського паспорта не повинен здавати жодних мовних тестів або постійно проживати на острові.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua