ДСНС: Небезпеки від витоку азотної кислоти на Дніпропетровщині немає

Середа, 8 серпня 2018, 06:40

У Державній службі з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області  заявили, що ліквідували наслідки витоку 4 тонн азотної кислоти з автоцистерни на трасі Дніпро-Кобеляки-Решетилівка Р-52.

Про це у Facebook повідомив начальник обласного відомства Андрій Кульбач.

За його словами, місце розливу азотної кислоти було  засипано каустичною содою та вапном (1,5т) на площі 30 кв.м.

Крім того рятувальники пролили водою місця розливу для пришвидшення реакції азотної кислоти з каустичною содою та вапном.

Він додав, що охорону місця події та транспортного засобу забезпечує патрульна поліція.

"Держпродспоживслужбою проведені заміри концентрацій парів азотної кислоти в зоні аварії. Відібрані грунт та посіви для проведення аналізів, за результатами яких буде визначено придатність до використання", - розповів Кульбач.

 
фото Андрія Кульбача

Представник ДСНС зазначив, що  за результатами замірів концентрація небезпечних речовин в межах населених пунктів не перевищує норми.

Разом з тим у поліції Дніпропетровської області повідомили, що за фактом витоку азотної кислоти була порушена кримінальна справа за ч. 1 ст. 267 (порушення правил поводження з вибуховими, легкозаймистими та їдкими речовинами або радіоактивними матеріалами), в ході розслідування якої будуть встановлені причини витоку хімічної речовини та особи, які можуть бути причетні до цього.

Як повідомлялося, 7 серпня з автоцистерни на трасі Дніпро-Кобеляки-Решетилівка Р-52 за межами населеного пункту села Іванівка витекло майже 4 тонни азотної кислоти.

Зазначалося, що автоцистерна перевозила азотну кислоту у кількості 24 тонни. Витік стався у першому відсіку цистерни, де знаходилося 8 тонн азотної кислоти.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування