В'язневі Кремля Сайфуллаєву готують камеру з суворими умовами

Середа, 8 серпня 2018, 15:59

У російській колонії збираються переселити кримськотатарського політв'язня Ферата Сайфуллаєва до камери з суворими умовами утримання.

Про це повідомляє у Facebook група "Кримська солідарність" із посиланням на адвоката Ольгу Шипунову, яка 7 серпня відвідала Ферата в колонії Омутнінська Кіровської області.

"Ще 2 місяці він утримуватиметься в приміщенні камерного типу, потім адміністрація має намір перевести його в камеру суворих умов утримання", - розповідає юрист.

При цьому, за її словами, 10 днів тому адміністрація колонії обіцяла Сайфуллаєву перевести його в більш м'які умови, оскільки 4-й рік політв'язень перебуває в приміщенні.

Шипунова повідомила, що побачення з родиною Ферату дадуть у кращому випадку в листопаді, проте сам незаконно засуджений не хоче, щоб його дружина з дітьми добиралася до нього 2,5 тисячі кілометрів.

"Сайфуллаєв багато читає, підтримує спортивну форму, на даний момент важить 68 кг. Щомісяця отримує від українського посольства допомогу в розмірі 5000 рублів, на ці кошти купує продукти", - розповідають в групі з посиланням на адвоката.

У травні Міністерство юстиції Росії відмовилось передати Україні засудженого у "севастопольській справі Хізб ут-Тахрір" кримського татарина Ферата Сайфуллаєва.

23 грудня 2015 року в окупованому Росією Криму було затримано 4 кримських мусульман, яких звинуватили в участі в ісламській організації "Хізб ут-Тахрір". Справу кримських політв'язнів розглядав Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону. 7 вересня 2016 року їм оголосили вирок.

Севастополець Руслан Зейтуллаев, якого російська влада назвала організатором осередку "Хізб ут-Тахрір", був засуджений до 7 років колонії загального режиму, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Прімов отримали по 5 років виправної колонії також загального режиму.

powered by lun.ua