Парубій розповів про перспективи закону про "особливий статус Донбасу"

Понеділок, 3 вересня 2018, 14:00

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що нардепи можливо спробують формально продовжити дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окупованих районах Донецької і Луганської областей, але поки про це не говорили.

Про це він сказав під час брифінгу у понеділок.

За його словами, минулого року навколо цього закону було багато дебатів.

"Нагадаю вам, бо вже рік минув,  наголошували на тому, що пролонгація закону не буде мати будь-яких змін, але дозволить міжнародному співтовариству продовжити санкції. Тоді багато хто говорив, що це неправда, що це зрада, що це антиукраїнський сценарій", - розповів Парубій.

"Але минув рік і ми можемо цілковито підтвердити, що ці прогнози не здійснилися, а формальна пролонгація дозволила зберегти міжнародні санкції проти Росії і, можливо, ця логіка буде обговорюватися і зараз, цієї осені, коли буде стояти питання на порядку денному", - зазначив він.

Спікер парламенту додав, що у нього ще не було предметної дискусії з цього питання  з головами фракцій.

На його думку, це буде жорстка і непроста розмова, але говорити про її результат ще зарано.

Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомляв, що рішення парламенту про термін дії закону "про особливий статус Донбасу" багато в чому залежатиме від позиції міжнародних партнерів.

6 жовтня 2017 року Верховна Рада продовжила на рік термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, який мав втратити силу 18 жовтня 2017 року.

Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону (про особливий порядок місцевого самоврядування), зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО було ухвалено у вересні 2014 року, він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки.

Його стаття 10 (перехідні положення) встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. У цій статті також прописано умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, серед умов – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, нагляду за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Яна Міланова, УП