У Криму арештували активіста за давній пост у соцмережі

2787 переглядів
Вівторок, 4 вересня 2018, 18:01

Підконтрольний Кремлю суд Сімферополя заарештував на 12 діб кримськотатарського активіста Марлена Мустафаєва, у якого вранці 4 вересня проходили обшуки.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Мустафаєва звинуватили в порушенні статті 20.3 КоАП Росії "Пропаганда або публічна демонстрація атрибутики або символіки екстремістських організацій".

За версією слідства, Мустафаєв у серпні 2014 опублікував на своїй сторінці в Facebook пост з символікою організації "Хізб ут-Тахрір", яку визнали незаконною в Росії та анексованому нею Криму.

За словами захисників арештованого активіста, експертизу публікації Мустафаєва проводив "фахівець з неналежною кваліфікацією" – історик за освітою.

Тому юрист Назім Шейхмамбетов клопотав про залучення до аналізу запису кваліфікованих релігієзнавців: російського муфтія Криму Еміралі Аблаєва та його заступника Айдера Ісмаїлова. Суд у задоволенні клопотання відмовив.

Відзначається, що Мустафаєва прийшли підтримати близько 50 співвітчизників.

Вранці 4 вересня в мікрорайоні Кам’янка поблизу Сімферополя в будинку активіста Марлена Мустафаєва відбувся обшук.

МЗС висловило протест Росії через обшуки в будинках активістів і постійні порушення прав кримських татар в окупованому Криму.

Марлена Мустафаєва вже затримували за запис від 2014 року в соцмережі у лютому 2017 року. Вранці 21 лютого 2017 року у нього вдома пройшов обшук. Тоді Мустафаєв отримав 11 діб арешту.

Разом з тим поліція затримала 10 осіб, з числа кримських татар, які знімали те, що відбувається на телефони і вели стрім-трансляцію. Їм присудили по 5 діб адміністративного арешту за "несанкціонований масовий захід".

26 лютого на свободу вийшли 4 з 10 арештованих під час обшуку у Мустафаєва.powered by lun.ua