Аваков заручився підтримкою Туреччини в боротьбі зі злочинцями

Середа, 5 вересня 2018, 09:39
Yulia Babych, mvs.gov.ua

Україна й Туреччина будуть обмінюватися інформацією щодо кримінальних елементів, співпрацювати у боротьбі з тероризмом і кіберзагрозами.

Про це йшлося під час візиту міністра внутрішніх справ Арсена Авакова до Туреччини 4 вересня, повідомляє прес-служба МВС.

Спільну декларацію щодо боротьби з тероризмом Аваков підписав в Анкарі з міністром внутрішніх справ Турецької Республіки Сулейманом Сойлу.

Документ передбачає співпрацю у сфері боротьби з тероризмом, незаконним переправлення мігрантів і торгівлею людьми, кіберзлочинністю, відмиванням коштів, отриманих злочинним шляхом, незаконним обігом наркотиків та транснаціональною організованою злочинністю.

Аваков зазначив: "Маємо договори про співпрацю прикордонників, гвардії, поліції та рятувальників. А також, я дякую за співробітництво в військовій сфері. Зараз ми реалізуємо великий проект із модернізації гелікоптерів. Це буде 18 вертольотів".

А перший заступник голови Нацполіції – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін підписав меморандум про співпрацю Національної поліції України й Головного управління безпеки Туреччини. Зокрема, передбачається обмін інформацією у правоохоронній сфері та програми підвищення кваліфікації поліцейських.

 

Вже у жовтні цього року група українських поліцейських поїде на навчання до Туреччини.

Крім того, Україна ініціює створення міждержавної контактної групи для боротьби зі "злодіями у законі", сказав Аброськін на зустрічі з головою Нацполіції Туреччини. Контактна група буде створена 4 країнами: Україна, Туреччина, Азербайджан і Грузія.

"Ми підписали угоду між поліцією України і Туреччини. Ми будемо оперативно обмінюватися інформацією щодо боротьби з кримінальними елементами. І домовилися зайняти єдину позицію в Інтерполі", – сказав Аваков під час зустрічі з міністром юстиції Туреччини Абдулхамідом Гюлєм.

 

Аваков подякував Гюлю за позицію щодо Криму, а той відповів: "Боротьба України за Крим є важливою для Туреччини. Можете розраховувати на нас, як на рівні ООН, так і на двосторонньому рівні".

Аваков також ознайомився з роботою вертолітних підрозділів жандармерії Туреччини. 

При цьому він заявив, що цього року в Україні почнеться розгортання системи авіабезпеки.

"Зараз у нас починаються перші поставки французьких гелікоптерів. І вже за 3 роки запрацює система авіаційної безпеки з повним переліком послуг. Тобто, ми не будемо ділити на поліцейські вертольоти, вертольоти для гвардії і так далі. Система авіаційної безпеки буде поєднувати всі наші підрозділи. І, у випадку небезпеки, вони будуть допомагати одне одному. Це досвід передових країн", – сказав Аваков.

 

"У нас поки немає системи санітарної авіації. Але ми зможемо це реалізувати. Система допомоги на воді, під час стихійних лих, система слідкування за злочинцями, а також моніторинг ситуації на кордоні. Це все вдасться втілити у життя", – додав він.

 

Також Арсен Аваков та Мустафа Джемілєв зустрілися з кримськотатарською громадою Туреччини.