Патріарх Філарет підтримав створення музею на Поштовій площі Києва

1732 перегляди
Середа, 5 вересня 2018, 11:47

Патріарх УПЦ КП Філарет виступає за дослідження археологічних розкопок на Поштовій площі в Києві і надання Музею на Поштовій площі в Києві статусу пам'ятки національного значення.

Про це глава Української православної церкви Київського патріархату сказав під час міжнародної науково-практичної конференції "Поштова площа в Києві: історичний і культурний вимір" в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Місце те, де почалося хрещення Русі, має для нас велике значення... Виходячи з того, що ми повинні знати нашу правдиву історію, потрібно досліджувати це місце, надати йому національний характер", – сказав він.

За словами Філарета, українці мають знати свою правдиву історію.

"Та історія, яку створила Москва під імперію, тепер розпадається. У нас незалежна держава – і вона вимагає від нас, щоб ми знали свою правдиву історію. Не ту, яку нам нав'язали, а ту, яка була – хороша вона чи погана, але вона об'єктивна", – уточнив він.

У свою чергу, міністр культури Євген Нищук висловив сподівання на те, що київська влада розуміє важливість даного об'єкту.

"Уже зараз, коли велася дискусія про те, чи повинні бути вилучені ці елементи, які там було знайдено, і передані кудись, або ж досліджені, законсервовані і залишені там. Ми однозначно розуміємо, що цей об'єкт – дорогий, але він повинен бути там обов'язково", – заявив він.

Нищук додав, що Мінкультури цілком підтримує ідею внесення об'єкта до державного реєстру й надання йому статусу національного пам'ятника.

У ході реконструкції на Поштовій площі столиці було знайдено пам'ятки, які мають історичну та археологічну цінність. Вони датовані XI-XII ст. і свідчать про розміщення в цій місцевості прибережного міського кварталу Середньовічного Києва.

Останніми роками на Поштовій площі будують торгово-розважальний центр. Проти цього виступає активна громадськість.  

5 липня 2018 року, на тлі голодування активістки Анабелли Моріної й резонансу, Верховна Рада ухвалила постанову №8541 про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі в Києві.

Проект рішення по Поштовій площі передбачає передачу земельної ділянки та недобудованого об'єкта "Музей історії Києва", проведення археологічних досліджень ДП "Центр археології Києва Інституту археології НАН України" і подальше створення музею за проектом, який здобуде перемогу на міжнародному конкурсі.

На початку серпня Міністерство культури заявило, що починає процедуру надання Музею на Поштовій площі в Києві статусу пам'ятки національного значення.

У КМДА припускають, що розкопки на Поштовій площі продовжать уже наступного року, після зміцнення паль.

Читайте також: Чи вдасться створити музей на Поштовій замість торгового центру?

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua