МЗС РФ заявив, що Захід створює у Києва відчуття безкарності

П'ятниця, 2 листопада 2018, 12:01

У Кремлі вважають, що країни Заходу "замовчують питання про порушення прав людини в Україні".

Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров у п'ятницю на прес-конференції, передає ТАСС.

"Ті країни, які мають у цьому випадку вирішальний вплив на поведінку київської влади, мають набагато більше важелів для того, щоб не допускати грубих порушень прав людини", – заявив Лавров.

На його думку, країни Заходу "піднімають питання про порушення прав людини тільки на конфіденційних зустрічах з керівництвом України, не кажучи про це публічно".

"У конфіденційних бесідах ці думки лунають до київського керівництва, і ми знаємо, що це саме так: і представники ОБСЄ це роблять, і представники провідних європейських країн. Вони роблять це тихо, сподіваючись на те, що сила переконання, сила впливу, економічні важелі впливу спрацюють", – заявив Лавров.

"Але саме тому, що вони соромляться говорити про це публічно, у київського керівництва створюється повне відчуття безкарності", – вважає глава МЗС РФ.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні неодноразово підкреслювала незадовільну ситуацію з дотриманням прав людини в окупованому Росією Криму.

Так станом на вересень 2018 року, за час незаконної анексії Криму Росією там було зафіксовано 42 випадки насильницького зникнення людей. За це ніхто не поніс покарання.powered by lun.ua